304 paslanmaz çeliğin kullanılamadığı alanda alternatif olarak kullanımına yer açılan 304L paslanmaz çelikler 304 paslanma çelik ile benzer özelliklere sahiptir. Kaynak yoğunluğunun bulunduğu alanlarda kullanım avantajı sunan 304L paslanmaz çelik ürünler, karbon oranı 304 paslanmaz çeliğe göre düşük olması ile kaynağın daha ideal olmasına destek olmaktadır.

304 paslanmaz çeliğe nazaran daha kolay işlenebilirliğe sahip olan ürün korozyona karşı ise 304 paslanmaz çeliğe göre kaynak alanında daha fazla avantaj sağlar. Kırılganlık açısından daha zor kırılan ürün daha rahat dövülüp şekilde alabilmektedir.

Korozyona karşı olan direncinin yanı sıra mıknatıslanmayan yapıya da sahip olması ile kullanım alanında avantaj sunar.

304L Paslanma Çelik Kullanım Alanları

304L paslanmaz çelik ürünleri her ne kadar 304 paslanmaz çelik ile eş özelliklere sahip olsalar da belli alanlarda ayrılarak 304 paslanmaz çeliğin alternatifi olarak dikkat çeker. 304L paslanmaz çelikler geniş kullanım alanına sahip olmaları ile ilgi görürler. Farklı endüstri ve sanayi alanlarında kullanımına yer açılan ürünler korozyona olan direncinin yanı sıra işlenebilirliği ile de ayrıcalıklı bir tercih yapabilmenizi sağlar.

304 paslanmaz çelik ile benzer özelliğe sahip olmasına karşın daha düşük karbona sahip olan 304L paslanmaz çelikler ısı değiştiricilerde, kazan yapımlarında, kimya endüstrisinde, sabun sanayisinde, petrol endüstrisinde, deri sanayisinde, kağıt sanayisinde, süt hane ürün ve ekipman yapımlarında sıklıkla kullanılması ile bilinir.

304L paslanmaz çeliklerin kullanım alanı oldukça geniştir. Satın alım esnasında ise bazı özel detaylara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu noktada firma garantisi ile üretim gerçekleştiren Karaca Metal’den sizler de profesyonel destek alabilirsiniz.

304L Paslanmaz Çelik Siparişi

304L paslanmaz çelikleri kullanım alanlarında paslanmaya ve korozyona karşı direnç göstermesi ile tanınır. 304 paslanmaz çeliğin de alternatifi olma özelliğine sahiptir. 304L paslanmaz çelik alım işlemlerinde Karaca Metal firmamızın müşteri temsilcisi ile iletişime geçerek ihtiyacınıza uygun ölçü ve özellikteki ürünü talep ettiğiniz kadar satın alabilirsiniz. Konusunda uzman ve deneyimli firma müşteri temsilcimizden talebiniz sonrasında fiyat teklifini alarak kısa sürede ürüne sahip olmanın da avantajını elde edebilirsiniz.

Stok tedariğini en hızlı şekilde gerçekleştiren Karaca Metal firmamız ayrıca ürün siparişlerinde yüzde yüz zamanında teslimat özelliğini sunar. Kaliteli ürünlere kolaylıkla sahip olurken uygun fiyat garantisi ile tasarruflu şekilde ürünlere sahip olabilirsiniz. Hemen müşteri temsilcimiz ile iletişime geçerek ihtiyacınıza uygun özelliğe sahip olan 304L paslanmaz çelik siparişinizi verebilirsiniz.