Paslanmaz sac çok farklı sektörlerde kullanılan, farklı çeşitlere sahip malzemedir. Mutfak eşyalarından beyaz eşyalara, inşaat sektörüne kadar onlarca farklı alanda kullanılan ürünlerin yapımında paslanmaz sac tercih edilmektedir. Malzemenin kullanılacağı alana göre çeşidi farklılık göstermektedir. Bu bağlamda paslanmaz cam malzemesini 3 farklı kategoriye ayırabiliriz. 

Bunlar ostenitik, ferritik ve martenzitik paslanmaz sac çeşitleridir. Karaca paslanmaz çelik firması olarak müşterilerimize ihtiyaçlarına uygun olarak paslanmaz sac çeşitleri sunmaktayız. Son derece kaliteli olan paslanmaz sac çeşitlerini satın alarak dilediğiniz alanda kullanabilirsiniz.

Ostenitik Paslanmaz Sac

Ostenitik paslanmaz malzeme ile üretilen sac çeşidi belki de en fazla alanda kullanılan sac çeşidi desek yanlış olmaz. Kullanım alanı oldukça geniş olan ostenitik saclar kendi içinde kalite olarak sınıflara ayrılmaktadır. Bunlar 309, 310, 306, 316TI ve 304 gibi kalite standartlarına göre isimlendirilmektedir. 

Daha ekleyebileceğimiz bu kalite standartları arasından hiç şüphesiz en çok tercih edilen 304 kalite paslanmaz sactır. Sahip olduğu özelliklerle pek çok alanda kullanıma müsaittir. 304 kalite paslanmaz sacın sahip olduğu özellikler şu şekildedir:

- Korozyona karşı mükemmel derecede direnç gösterebilir.

- Yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklılık gösterir. Düşük sıcaklıklardaysa iyi performans göstermesi nedeniyle tercih edilir.

- Manyetik özelliği aşırı derecede düşüktür. Yalnızca tavlama yoluyla tersine çevrilebilir.

Mutfak eşyaları, lavabolar, disketlerin metal bölümleri ve sıcak su kazanları kullanım alanlarına örnek olarak gösterilebilir. Karaca paslanmaz çelik firmamızdan dilediğiniz kalite standartlarına uygun paslanmaz çelik sac çeşitlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Yüksek kaliteli malzemeleri sizlere sunan firmamız ihtiyacınıza en uygun ürünleri sizler için temin etmekte.

Ferritik Paslanmaz Sac

Ferritik paslanmaz çelik bir diğer paslanmaz sac malzemelerinden. Farklı kalite standartlarında çeşitleri bulunan ferritik paslanmaz çelik kalite standartları 409, 430Jl ve 430 şeklinde sıralanabilir. Özellikle 430 kalite standartlarına sahip olan ferritik paslanmaz saclar en çok tercih edilen paslanmaz sac çeşididir. Ferritik paslanmaz sacın başlıca özellikleri şu şekildedir:

-  Yumuşak çeliklere benzer şekilde yapıya sahiptirler. Ancak korozyona karşı direnci oldukça yüksek olan bir türdür.

- Ferritik paslanmaz sac türünün kaynaklanabilir olması malzemeye olan talebin yüksekliğinde diğer bir önemli etkendir.

- Isıya karşı üstün dayanıklılık özelliği gösterir. Düşük ısıl genleşme oranı sahiptir.

Başlıca kullanım alanları arasında çamaşır makinası tamburu, inşaat malzemeleri, elektrikli aletler, elek, somun ve otomobil egzozları yer alıyor. Karaca paslanmaz çelik firması olarak ferritik paslanmaz çeliklerde sizlere istediğiniz kalite ve özellikleri sunan malzemeleri en kolay şekilde ulaştırıyoruz. Oldukça farklı kullanım alanlarına sahip olan paslanmaz çelik sac çeşitlerine en kolay şekilde ulaşmanızı sağlıyoruz.

Martenzitik Paslanmaz Sac

Martenzitik paslanmaz sac çeşidiyse en çok tercih edilen diğer bir malzeme. Kalite standartları 410 ve 420 olarak ikiye ayrılan martenzitik paslanmaz çelik mukavemet özelliğinin yüksek olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Ancak darbeli korozyon için yeterince dayanıklı değildir. Kullanım alanları çatal-kaşık üretimi, makine parçaları, petrol rafineleri ve somun imalatı şeklinde sıralanabilir. 

Karaca paslanmaz çelik firması olarak ihtiyaç duyduğunuz her türlü paslanmaz levha ve sac gibi alanlarda size kaliteli malzemeler sunmaktayız. Sadece paslanmaz çelik sac değil aynı zamanda paslanmaz çelik boru gibi ihtiyaç duyacağınız diğer ürünler içinde sizlere kaliteli malzemeler sunmaktayız. Satışa sunduğumuz paslanmaz sac ölçüleri 0.40 mm’den başlayarak 50-60 mm boyutlarında ve standart ebatlarda firmamız tarafından temin edilmektedir. Pek çok farklı alanda ihtiyaç duyulan paslanmaz sac üreticilerinden biri olarak paslanmaz sac çeşitleri ihtiyaç duyduğunuz her türlü kalite standardında ve türde mevcuttur. Karaca paslanmaz çelik firması olarak her türlü ihtiyacınızı kaliteli malzemelerle gidermekteyiz.

Bize Ulaşın