Paslanmaz malzemelerden üretilen krom borular, akışkan madde taşıma amaçlı üretilen formda tasarlanır. Krom borular, dayanıklılığı ve paslanmazlığıyla ön plana çıkan, şekil itibariyle de silindir formunda şekillendirilen borulardır. Silindir halinde kesilerek istenen nitelikte hazırlanır ve rulo formda kaynak yapılarak elde edilir. Günümüzde rulo saclar, istenen ölçülerde kesilir ve krom boru halinde satışa sunulur. Müşteri isteklerine özel kalıplarda şekillendirilerek, talebe uygun biçimde kullanıma uygun hale getirilir.

Krom borularda yüzeyde yapılan işlemle yüzey kalitesi arttırılması için temizleme uygulaması yapılır. Tüm kesme ve yüzeyde kalitesine göre temizlenme işlemi bittikten sonra taşlama yapılır. Taşlama yapıldığında ise, krom borular parlak yüzey veya mat yüzey şeklinde kullanıma uygun şekilde hazır olur.

Krom borular, kendine has metalik ve doğal bileşenlerden oluşması sayesinde tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri de elbette dayanıklılık ve metalik görünüşüdür. Paslanmaz çelik niteliği taşıyan bu krom borular demir ve nikel alaşımları olması sayesinde oldukça güvenilir, dayanıklı borulardır.

Türkiye’de öncü olan ve ilgi gören bu ürünler, aktif olarak kullanıldığı alanlarda pek çok farklı avantaj sağlar. İkitelli’de yer alan fabrikamızda üretilen ve yurtdışından özel olarak imal edilmiş malzemeler ile birleştirilen Parlak Borular, bu kapsamda ise makul bir kullanım aşamasını tarafınıza sunabilme hususunda da önemli bir ürün olarak görülmektedir. Hemen siz de alternatif ürünleri inceleyin, bir sipariş Karaca Paslanmaz Kalitesi ile krom ürünlerimiz arasında olan boruların satışını gerçekleştirmekteyiz.

Krom Boru Çeşitleri Nelerdir?

Krom boruların üretim amacına bağlı birçok çeşidi bulunur. Kaynak işlemlerinden tutun da üretim türüne kadar projeye yönelik çalışma sağlandığı için, istenen niteliklere göre, yüzeylerde değişkenlik göstermektedir.

Paslanmaz çelik çekme boru ya da dikişli boru olarak 2 farklı grup içinde de nitelendirilir. Ayrıca üretim kaynağına göre 3 farklı grupta nitelendirilerek (Tig, lazer, HF kaynakları) yine çeşitlilik kazandırılır. Bir başka açıdan ise krom boru çeşitlerine bakıldığında yüzey türü değişkenlik göstermektedir. Mat, satine ve polisajlı krom boru olarak yüzey türleri bulunur. 

Projelere göre bu 3 farklı çeşitlendirmeye sahip olan krom boru özellikleri, yüksek basınçlı bir alanda kullanımda paslanmaz çekme boru tercihinde olmanız, dekoratif alanlarında kullanım olduğu zamanlarda ise paslanmaz çelik dikişli boru kullanmanız istenir. Gaz sistemleri ve benzer projeleriniz için krem boruların kullanımı da pek yaygındır.

Ayrıca sıvı taşınması gibi konularda oldukça yaygın bir kullanıma sahip krom boru çeşitleriyle beraber, paslanmaz özelliği sayesinde uzun yıllar paslanmaya karşı dayanıklılığıyla bilinir. Mutfak dekor alanlarında, dekoratif amaçlarla kullanım istendiğinde de yaygın bir estetik görünüm kazandırır. Paslanmaz ve çelik dikişli krom borular, mimari ve mutfak amacıyla çok yaygın şekilde de kullanıma uygun olduğu bilinir.

Bu tip değişkenlere sahip krom boru çeşitlerinde çeşitlilik çok fazladır. Amaca uygun üretim esas alarak, paslanmaz ve krom kaplama niteliğinde birçok alanda kullanılabilir krom borular üretiyoruz. İlgili alanda Karaca Paslanmaz olarak her zaman güçlü ve ağırlıklı olarak kaliteli olarak sunduğumuz üretimde sizlere her zaman en iyi şekilde hizmet sağlamak birincil amacımızdır. Fiyat listelerimizi inceleyerek bize her zaman ulaşabilir, daha yetkin bilgiye sahip olabilirsiniz. Buna göre siz de 1. kalite sertifikalı krom ürünler için Karaca Paslanmazı tercih edin!

Krom Boru Fiyatları

Krom boruların krom kaplama ile yapılandırılması, ev ve işyerleri gibi alanlarda musluklardan tutun da otomotiv sanayi sektöründe bile yaygın bir kullanıma sahip olan krom boru çeşitleriyle ilgili olarak günümüzde yaygın bir kullanım söz konusudur. Hal böyle olunca amaca yönelik üretim, krom borular için esastır. Değişken fiyatlar ise burada meydana gelmektedir. 

Krom borularda çeşitlerine göre dekorasyon alanlarında da tercih edilmektedir. Parlak görünümü ve uygun fiyatı ayrıca en çok tercih edilme sebebidir. Rekabetçi fiyat politikasına sahip Karaca Paslanmaz olarak, değerlendirmek istediğiniz her türlü krom boru için istediğiniz nitelikte sizlere fiyat sunar. En makul fiyatlandırmalar, projelerinize özel fiyat çalışması yapılarak teklif edilir. Sizlerde tercihleriniz arasında projenize göre yüksek ısıya dayanıklılık arıyorsanız, bu konuda çeşitliliğe bağlı doğru krom boru paslanmaz çekme krom borular olur. 

Bu ve benzer ürün tipleriyle birlikte istediğiniz özellikleri, projelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Her özel proje için nitelendirilen, üzerinde birçok teknik ve uygulama yapılan krom borular, bir süre sonrasında istediğiniz sektöre uygun hale getirilir. Dayanıklılığı, paslanmaz özelliği, yamulmaz ya da güçlü ağırlığa karşı da oldukça güçlü bir yapısı sayesinde sizlere en iyi şekilde hizmet sunulur. Bu alanda faydalanacağınız en iyi özellikleriyle beraber krom boruların dayanıklılığı yüksek, korozyona karşı mukavemet gücü oldukça güçlü olması sayesinde tercihi de çok yönlü yapılır. Bizden özel fiyat teklifiyle beraber alanında lider bir marka ile çalışmanın güvencesi sayesinde amacınıza en uygun koşullarda siz de ulaşabilirsiniz. Fiyat teklifi ve özel fiyatlarımız için bize telefon ile ulaşabilir ya da internet sayfamızdan iletişim formunu da doldurabilirsiniz.

Paslanmaz Krom Boru Nedir?

Paslanmaz borular arasında paslanmaz krom boru olarak tanınan borular, Cr202 tabakası ile malzemesiyle uzun ömürlü bir kullanım alanı sağlar. %100 geri dönüşüme uygun olmasıyla beraber tercih edilmektedir. Korozyona karşı dayanıklılık sağlamasıyla beraber pek çok açıdan masraflardan sizi uzun vadede sakındıracak olan, avantajlı olarak bilinen paslanmaz krom borular, birçok açıdan da ömürlülük konusunda avantajlı olarak kullanılır. 

Silindirik şekli olan paslanmaz çekme borular, birbirinden farklı ölçülerde üretilebilmektedir. Yüksek sıcaklıklarda dayanıklılığı bulunan boru ve paslanmaz niteliğiyle beraber içerisinden petrol, su ya da benzer akışkan sıvılar geçmesi noktasında pek çok alanda kullanılır. Çelik boruların genel olarak dikişli boru ve dikişsiz borular olarak çeşitleri de bulunur. Kendi özelliklerine bağlı dayanıklı olması ile birlikte birbirinden farklı alanlarda da yaygın olarak kullanıma sahiptir.

Uzunlukları, birbirinden farklı çeşitlilikte yer alabilir ve brom borular, birçok alanda da kullanılan malzeme olarak bilinir. 304 kalite paslanmaz çelikte üretilen paslanmaz çelik boru, tercih edilen alanları birbirinden farklı olsa da korozyona karşı dayanıklı olduğu gibi, mukavemet gücü de yüksektir. Sacları silindir halini almasıyla beraber boru olarak nitelendirilen bu rulo saclar, çapı projelere uygun ölçülerde boru üretimi yapılacak ürünlerdir. İstenen ölçülerde ve kalıplarda da birbirinden farklı paslanmaz krom boru olarak üretimi bulunmaktadır.

Paslanmaz Krom Boru Nerede Kullanılır?

Paslanmaz boru olarak birbirinden farklı alanlarda kullanım alanları bulunan krom boru çeşitleri, kendi içerisindeki çeşitlerine göre de pek çok kullanım alanı bulunur. Uzun yıllar boyunca dayanıklı olmasıyla beraber kullanım alanlarına göre tercihi bulunmasıyla beraber hem kimyasal alanlarda hem de gıda sektöründe yaygın şekilde tercih ediliyor. Bununla beraber soğuk ve sıcak dayanıklılığı yüksek olması sayesinde de gıda sektöründe temel parçalardan biridir. Sıvı ve çeşitli gaz taşımacılığı alanında da yaygın olarak kullanıldığı için pek çok açıdan krom borulardan destek alınır ve bağlantı elemanları olarak da kullanıldığı gözlemlenir.

Sıvı ile teması durumunda korozyon oluşturmaması sayesinde krom boruların genelde inşaat alanlarında da yaygın olarak kullanımı mevcuttur. Mutfak ve mimari estetiğin arandığı pek çok alanlarda, paslanmaz çelik özelliği sayesinde dikişi boru olarak krom boruların tercihi de yaygın olarak mevcut olmaktadır. Bununla beraber yarış arabalarından tutunda bisiklet üreticilerinin olduğu her yerde de yine yaygın şekilde krom borular tercih edilir. Hem hafif olmasıyla hem de dayanıklı olmasıyla beraber son derece güçlü şekilde kullanılmaktadır.

Bize Ulaşın