Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz ?

Karaca Paslanmaz bilumum paslanmaz çelik ürünlerinin satışını gerçekleştiren bir kuruluştur.

İletişim

Paslanmaz Çelik Tel

Paslanmaz çelik çubukların 5 mm altında olan ticari ürünler paslanmaz tel grubu olarak adlandırılmaktadır. Endüstride geniş kullanım alanı vardır. Belli başlı kullanım alanları: yüksek ısıya ve aside dayanıklı örgülü konveyör bantları, mutfak gereçleri, filex hortum örgü telleri, vida yapımı, somun yapımı, özel yaylık tellerdir. Paslanmaz kangal tel malzemesi, sıcağa karşı kuvvetli bir mukavemet gösteren bir ürün olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Paslanmaz Tel Kullanım Alanları

Paslanmaz Teller yüksek ısı ortamlarında tercih edilen ve K314 kalite olarak üretilen bir üründür. 1200 derece kadar ısıya dayanabilen bu ürünler, sanayi fırınları gibi sıcak ortamlarda doğrudan tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

Paslanmaz Tellerin Dayanıklılığı

K310 ürünleri 1070 derece yüksek sıcaklıklarda bile direncini korur. Ek olarak termal şok, ısınma ve soğuma tekrarlarına karşı dayanıklı bir üründür. K314 (en çok tercih edilen) ürünleri, 1200 derecelik Oksidasyon ve ısıya karşı direncini korur. Ek olarak K310 kaliteye göre çok daha dayanıklılığı arttırılmış ürünler olarak görülür. Özellikle yüksek ısılarda üstün performans sergilemesinden dolayı tercih edilen bu ürünler, 1200 dereceye kadar dayanım gösteren ürünlerdir. K214 kalite standartlarına uygun olarak üretilmiş olan paslanmaz kangal tel malzemesinin, sanayi fırınları gibi yüksek ısılarda performans gerektiren alanlarda kullanıldığı bilinmektedir. Bu noktada paslanmaz kangal tel malzemesi sürekli olarak geliştirilen bir üretim teknolojisine sahip olmaktadır. Bu durum sayesinde günümüzde hem oldukça kullanışlı hem de yüksek performanslı paslanmaz kangal tel ürünlerinin üretilmesi mümkün olmaktadır. . Paslanmaz kangal tel malzemesinin kalite standartları;

 • K214 Kalite
 • K309 Kalite
 • K310 Kalite
 • K314 Kalite

kalite standartlarına uygun olarak üretilen pek çok farklı özelliğe sahip olan paslanmaz kangal tel malzemesi bulunmaktadır. K309 kalite standartlarına göre üretilen paslanmaz kangal tel ürünleri; 920 dereceye kadar ısıya dayanım göstermektedir. K310 kalite standartlarına sahip olan ürünler ise; 1070 dereceye kadar ısılarda yüksek performans sergileyebilmektedir. Ayrıca ısınma ve soğuma tekrarlarına karşı mukavemet gösteren paslanmaz kangal tel malzemesi, termal şoklara da dayanım göstermektedir. K314 kalite standartlarına uygun olarak üretilmiş olan kangal tel malzemesi ise; 1200 derece yüksek ısılarda dahi direncini koruyarak yüksek bir performans sağlamaktadır.

Paslanmaz Tel Fiyat Listesi

Paslanmaz tel ürünleri kalite (K314, K310,K309,K214) satın alınacak ağırlığa göre fiyat farklılıkları göstermektedir. Güncel fiyat listemize linkler aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Tel Üretimi Nasıl ve Hangi Kalitelerde Yapılır ?

Paslanmaz tellerin sanayi fırınlarında olduğu gibi yüksek ısı ortamında kullanılacak konveyör bantları k310 k314 kalite tellerden üretilmektedir.

K 314 teller 1200 ° ye kadar olan sıcaklıklarda çalışabilmek özelliğine sahiptir. K310 1070 ° ısıya kadar mükemmel dayanıklılığı vardır. K314 1200 ° oksidasyon ve ısıya karşı direnci olan, K310 kaliteye göre daha çok arttırılmış en dayanıklı malzemedir. Kullanım alanları K 310 ‘un termal şok ısınma ve soğutma tekrarlarına dayanıklıdır.

K 314 örülü konveyör bantlar, BTB cephe kaplama mozaikleri üretimde olduğu gibi gıda sektöründe de kullanılmaktadır.

Kullanım Amaçlarına göre Paslanmaz Çelik Teller

 • Örgülü ve genel kullanım amaçlı teller; paslanamaz çelikten üretilen bu teller dayanıklı olmaları, yüksek ısı ve gerilime dayanıklı olması, parlak bir yüzeye sahip olmalarından dolayı örgü için kullanılmaktadır. Hortum, fırça üretimi, elek, sepet gibi ürünlerin üretimlerinde kullanılmaktadır.
 • Yay amaçlı teller; bu teller enerji depolama ve enerji salınımına uygun kimyasal bileşenlerden üretilmektedir. Bu özelliklerinden dolayı gerilime son derece dayanıklı olan bu teller, genel formlarını da korumaktadır. Bu yaylar geniş bir alanda kullanılmaktadır. Bu alanlardan bazıları otomotiv, beyaz eşya, inşaat, küçük ev aletleri şeklindedir.
 • Soğuk şekillendirme amaçlı; bu ürünler düşük sıcaklıklarda şekil alabilmektedir. Bu özelliği bazen ciddi avantajlar sağlamaktadır. Bu teller vida, somun gibi ürünlerin üretiminde kullanılmaktadır.
Üretimdeki Paslanmaz Teller ve Teorik Birim Ağırlıkları(Gr/Mt)
ÇAP (mm) KALINLIK TOLERANSI(mm) AĞIRLIK
0,05 +,-0,002 0,0003
0,10 +,-0,003 0,0006
0,30 +,-0,005 0,0018
0,60 +,-0,006 0,0016
1,00 +,-0,010 0,006
1,50 +,-0,020 0,009
2,00 +,-0,030 0,012
2,50 +,-0,040 0,015
3,00 +,-0,050 0,018
4,00 +,-0,060 0,024
Paslanmaz Tel
4.8 (96.14%) 57 Puan[lar]

Biri düşündü “Paslanmaz Tel

 1. Recep Demir Cevap

  0.05 Çap 0.002 kalınlık tel fiyatı rica edebilir miyim ? Ayrıca ürünler yerli üretim midir ? Bilgilendirebilir misiniz ?

  • karacapaslanmaz Mesaj yazar Cevap

   Bu alandan fiyat bilgisi veremiyoruz malesef… Lütfen temsilcilerimiz ile irtibata geçiniz.

 2. Mehmet öz Cevap

  K314 kalitede 2.5 çap tel fiyatı rica edebilir miyim ? Ayrıca Tüm Türkiye’ye gönderiyor musunuz ?

 3. karacapaslanmaz Mesaj yazar Cevap

  Bu alandan sadece paslanmaz tel ürünlerine ait bilgiler verilmektedir. Fiyat bilgisi için lütfen temsilcilerimiz ile irtibata geçiniz.

 4. Emre kaplan Cevap

  Daha önce aldığımız ürünlerin kalitesinden oldukça memnun kaldık. Öncelikli olarak bu konuda sizlere teşşekür etmek istiyorum. Yeni vereceğimiz siparişler için bizlere uygun fiyatlarlandırma yapma şansınız var mı ? Dah önce almış olduğumız fiyat üzerinden tekrardan sipariş geçebiliriz. Bu yüzden mail adresimiz üzerinden bizlere kısa süre içerisinde dönüş yaparsanız hemen sipariş geçerek işleme başlamak istiyoruz. Mail adresimize kısa süre içerisinde cevaplandırma atmanızı bekliyorum. Şimdiden teşşekür ederim

  • Karaca Paslanmaz Cevap

   En kısa süre içerisinde dönüş sağlanıp ihtiyaçlarınız doğrultusunda bilgi verilecektir tarafınıza.

 5. Derviş yolcu Cevap

  K309 kalitesinde üretimini yapmış olduğunuz ürünün fiyatlandırması konusunda mail adresimize dönüş yapabilir misiniz? Ağırlık olarak istediğimiz ürünün price 0,018 ağırlığında olduğunu belirtmek istiyoruz. Kalınlık olarak ise istediğimiz telin kalınlığı product 0.050 dir. Bu yüzden detaylı bir şekikde bizlere fiyatlandırma konusunda bilgi verirseniz, kısa süre içerisinde çalışmak istiyoruz

  • Karaca Paslanmaz Cevap

   Bu alandan fiyatlandırma konusunda bilgi vermemiz mümkün değildir efendim. Satış temsilcimiz ile iletişime geçtiğiniz taktirde detayları ihtiyaçlarınız doğrultusunda bilgi verilecektir.

 6. Muharrem öncel Cevap

  Paslanmaz çelik tel siparişi vermek istiyoruz, ancak teller hakkında detaylı bir rapor sunma fırsatınız var mı? Kullanacağımız sektörde tellerin yüksek ısı içerisinde kullanılacağını belirtmek istiyoruz. Isı olarak 1200 dereceye kadar herhangi bir sorun olmayacağının garantisini verebiliyor musunuz? Aynı zamanda ısıdan sonra soğutma işlemini uyulayacağımız teller üzerinde herhangi bir sorun meydana geliyor mu? Ayırca 4 farklı kalitede üretimini yapmış olduğunuz ürünlerin hepsinin ısıya dayanma dereceleri aynı oranda mıdır ?

  • karacapaslanmaz Mesaj yazar Cevap

   Güncel fiyat listemiz için lütfen satış temsilcilerimiz ile iletişime geçiniz. Ekibimiz mühendislerden oluşur ve size kullanacağınız alan göre en uygun ürünü sunar.

 7. Yahya Kemal gerçek Cevap

  K314 ürünün siparişini vermek istiyoruz. Daha önce aldığımız ürünlerdr herhangi bir sorun olmamasından dolayı öncelikle sizlere teşşekkür etmek istiyorum. Alacağımız bu ürünlerin de yine sanayide yüksek ısılarda kullanılacak olmasından dolayı ebatları konusunda özel üretim yapabilir misiniz? Geçen sene aldığımız ürünlerin kalitesinden memnun kaldığımızdan dolayı bu sene alacağımız olan ürünlerinde aynı kalitede sunulmasını ve fiyat olarak uygun fiyat vermenizi istiyoruz.

  • Karaca paslanmaz Cevap

   Öncelikle göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı ayrıca tekrar bizi tercih etme isteğinizden ötürü tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. İstediğiniz ürün hakkında iletişim numaralarımızdan bizi arıyarak bilgi alabilirsiniz efendim uygun fiyat garantisi ve müşteri memnuniyetini ön planda tutacak şekilde gerekli ihtiyacınızı karşılamaktan ötürü mutluluk duyacağımızı bildirmek isterim.

 8. İsmail Başkaya Cevap

  K310 kalitesinde üretimini yapmış olduğunuz ürünlerin ısı dayanıklılığı konusunda 1070 dereceye kadar dayandığını belirtmişşiniz. Yüksek ısıda işleyerek kullanacağımız bu ürünlerin ısıya karşı herhangi bir şekilde sorun meydana gelmesinden dolayı bu konuda bizlere garanti veriyor musunuz? Daha önce başka bir firmadan aldığımız ürünlerin belirtilen ısıya karşı yetersiz kalması işlerimizin aksamasına neden olduğundan dolayı sizlerden bunun garantisini istiyorum

  • karacapaslanmaz Mesaj yazar Cevap

   Satışını yapmış olduğumuz paslanmaz çelik tellerin tamamı sertifikalı ürünlerdir. Mühendislerimiz size en uygun kalitede ürünü sunacaktır.

 9. Halil eren Cevap

  Sipariş vermek için mail adresimiz üzerinden fiyatlandırma gönderir misiniz? Çap olarak istediğimiz telin çapı 0, 05 bu çapta bulunan telin kalınlığının ise 0.002 kalınlığa sahip olması gerekmektedir. Ağırlık olarak ise istediğimiz ürünlerin toplam 0.09 ağırlığında olduğunu belirteyim. Bu konuda birim fiyat bakımından kdv dahil şekilde bir fiyatlandırma oluşturup bize göndermenizi sizlerden rica edeceğiz. Kısa sürede kullanılmak üzere lazım olacak olan bu ürünler hakkında tarafımıza mail attıktan sonra sizlere kısa süredr dönüş sağlayacağız.

  • karacapaslanmaz Mesaj yazar Cevap

   Bu alandan fiyat bilgisi veremiyoruz malesef… Lütfen satış temsilcilerimiz ile irtibata geçiniz.

 10. hakan Cevap

  Paslanmaz tel konusunda ihtiyacımız oluştu google üzerinden araştırmalarım sonucunda sizi buldum ve görüyorum ki kaliteniz ve referanslarınız zaten bunu kanıtlayan bir diğer unsur dolayısıyla bu bağlamda iletişim adresinizden size ulaşacağımı bilmenizi istiyorum fiyattada anlaştığımız taktirde bizim için herşey istenilen düzeyde olacaktır.

 11. enver Cevap

  310 kalite 2 mm sertlik decesi ne dir sizdeki malzemenin bize 310 .950 1100 sertliğinde malzeme ihtiyaç vardı bulunurmu sizde bu konuyla alakalı bilgi verirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demiri anlamlı kılan çizgi; PASLANMAZ ÇELİK

ŞİMDİ ARA
error: Karaca Paslanmaz içerikleri izinsiz kopyalanamaz !
WhatsApp chat