Karaca Paslanmaz > Ürünlerimiz > Paslanmaz Rulo

Paslanmaz Çelik Rulo Çeşitleri

Paslanmaz rulo, yüksek alaşım barındıran ve çeliğin ağırlıklı olarak anti – korozyon özelliklerini barındıran bir üründür.
çelik ailesinin en temel özelliği ise içeriğinde ortalama %10,5 civarı krom bulundurmasından kaynaklıdır. Bu özellikle beraber aşındırıcı kimyasallara ve atmosferlere doğrudan karşı koyabilmektedir. 5 farklı kategoriye ayrılan bu ürün, aynı zamanda 60 farklı çeşit barındırmaktadır. Karbon çeliğinden ve alaşımlı çelikten daha pahalı olması, aynı zamanda global pazarlarda çok az kullanılmasına rağmen dünya genelinde önemli bir yere sahiptir.

Paslanmaz rulonun tarihine değinecek olursak 1913 yılında İngiliz Harry Brearly tarafından keşfedilir. Bir deney esnasında çeliğin içerisinde yer alan %12’lik krom oranı ve üzerine çıkartıldığı zaman korozyona karşı direncinin arttırıldığı gözlemlenmiştir. Paslanmaz rulolar, gelişimini ilk olarak 1. Dünya Savaşı esnasında tamamlamıştır. 1920’li yılların sonunda paslanmaz rulo ürünlerinin en kullanışlı türler olduğu kanıtlanmıştır. Günümüz piyasasında ise bu ürünler, içeriğinde minimum %10,5’lik krom barındırmasından kaynaklı çeliğin etrafında kendini yenileyebilen bir tabaka oluşturmaktadır. Bu da çeliğin paslanmasını önleyen önemli bir faktör olarak öne çıkmaktadır.

slider-bg1
paslanmaz rulo

Ostenitik, Ferritik, Matenzitik, Duplex ve Çökeltme yöntemleriyle Paslanmaz Rulo Satışı

Paslanmaz rulolar Yassı mamüller olarakta anılmaktadır. hala günümüzde gelişimini devam ettiren ürünler arasında yer almaktadır ve 5 farklı gruba ayrılır;

  • Ostenitik Rulo (Yassı mamüller)
  • Ferritik Rulo (Yassı mamüller)
  • Matenzitik Rulo (Yassı mamüller)
  • Duplex Rulo (Yassı mamüller)
  • Çökeltme Rulo (Yassı mamüller)

Türkiye genelinde sıkça satan paslanmaz ürünleri, firmamız aracılığı ile kapınıza kadar ulaştırılıyor. Fiyatları hakkında detaylı bilgi için temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz. Günümüzde pek çok kişinin ortak tercihi konumunda yer alan ve sağlamlığı sebebiyle birçok alanda kolaylıkla tercih edilebilen bu ürünler, her geçen gün çıtasını maksimum seviyelere çekmeye devam ediyor. Var olan ürün çeşitleri ile beraber çok daha sağlam bir alan oluşturmak ve ürünün 1920’li yıllardan, 2017’li yıllara kadar uzanmasıyla 100 yıllık tarihi boyunca gelişimi sürdürülmüştür. Firmamız birinci sınıf malzeme kalitesiyle oluşturulan rulo ürünlerini anında tarafınıza sunuyor, bu sayede çok daha makul bir ürünle beraber çalışmalarınızı ileri vadelere taşımaya devam ediyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demiri anlamlı kılan çizgi; PASLANMAZ ÇELİK

error: Karaca Paslanmaz içerikleri izinsiz kopyalanamaz !