Aşağıda yer alan hesaplama ekranında virgül kullanımı durumunda sonuç alınamamaktadır, virgül yerine nokta işareti kullanmanız gerekmektedir.

Paslanmaz Profil Ağırlık Hesaplama

Paslanmaz Profil ürünleri için Ağırlık hesabını aşağıda istenen bilgileri doldurarak edinebilirsiniz. Paslanmaz Profil ağırlıkları için ortama ağırlık hesabıdır. %1-3 arası kaliteye göre sapma olabilir. Karaca Paslanmaz tüm paslanmaz çelik ürünlerinin servisi yapan bir kuruluştur. Karaca Paslanmaz Güncel Paslanmaz Sac fiyat listesi ve Paslanmaz Profil hakkında tüm detaylara ilgili sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Paslanmaz Profil Ağırlık Hesaplamayı ilgili ürünü seçerek gerçekleştirebilirsiniz.

Paslanmaz çelik denildiğinde en çok kullanılan ürünlerden bir tanesi de paslanmaz çelik profillerdir. Paslanmaz profiller en çok inşaat sektörünün farklı kollarında kullanılan çelik ürünlerinden bir tanesidir. Bu çelik ürünler kare ve dikdörtgen profil olarak üretilmektedir. Her çelik üründe olduğu gibi bu üründe de çeliğin kalitesi sayılarla belirtilir. Paslanmaz profil üretiminde en yaygın olarak kullanılan çelik kalitelerinden bir tanesi 304 kalite çeliktir. 

Çeliğin paslanmaz özelliğine sahip olması için alaşım halinde olması gerekir. Bunun için en önemli kriter ise kullanılan ham çelik miktarının en az %11’i kadar bir oranla krom ile alaşım haline getirilmesi gerekir. Bu alaşıma ayrıca kullanılacağı alanda beklenen sertlik ve dayanıklılık kalitesine göre %4-5 oranında nikel elementi de eklenebilir. 

Çelik eriyik haldeyken belli bir uzunlık birimi ile ölçülemeyeceği için çelik miktarını ölçmek için kullanılan en iyi yöntem tartmaktır. Tartma işlemi çeliğin hem ham halinde hem de işlendikten sonrası için de kullanılan bir yöntemdir. Her ne kadar paslanmaz profiller işlenmiş bir çelik ürünü olsalar da ağırlıklarının hesaplanması çok önemlidir. 

Paslanmaz Profil Ağırlık Hesaplama Neden Önemlidir?

Paslanmaz profiller hem ürünün kalitesinin anlaşılması hem de herhangi bir projenin maliyetini öngörme adına oldukça önemli bir işlemdir. Paslanmaz profillerin hem kare hem de dikdörtgen kesim halinde üretildiklerini belirtmiştik. Bu durum ağırlık hesaplamasında yükseklik ve genişlik olarak adlandırılmaktadır. Örneğin kare kesim paslanmaz profilin her kenarı 4 cm’lik iken, dikdörtgen kesim paslanmaz profilde iki kenar 4 cm, iki kenar ise 6 cm olabilir. Burada verdiğimiz rakamlar tamamen birer örnek olmakla birlikte farklı yükseklik ve genişliklerde profiller üretebiliriz. Paslanmaz profil ağırlık hesaplama için gerekli olan diğer iki bilgi ise profilin kalınlığı ve uzunluğudur. Profil kalınlıkları çeliğin eriyip bir şekilde kalıplara dökülmesinin ardından istenilen kalınlığa kadar merdalenmesi ile oluşturulur. 

Sitemizde bulunan paslanmaz profil ağırlık hesaplama aracımıza istediğiniz profilin yükseklik, genişlik, kalınlıkk ve uzunluk gibi bilgileri girdikten sonra paslanmaz profilin ağırlığını çok az yanılma payı ile kolayca hesaplayabilirsiniz. Bu ağırlık hesaplama aracımızı sitemize üye olmanıza yada sipariş vermenize gerek olmadan kolaylıkla kullanabilirsiniz.