Karaca Paslanmaz > Ürünlerimiz > Paslanmaz Çubuk

Yardıma mı ihtiyacınız var ?

Paslanmaz Çubuk kalite ve fiyat bilgisi için lütfen müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçiniz.

İletişim

Paslanmaz Çubuk Ürünlerinin Kullanım Alanları

Paslanmaz çubuk ürünlerinin kullanım alanlarını şu şekilde sıralamak mümkün olmaktadır;

 • Çatal bıçak üretimi
 • T İnşaat sektöründe
 • Savunma sanayinde
 • Mücevher ve saat ekipmanlarında
 • Savunma sanayinde
 • Tıpta çeşitli sterilize aletlerin üretimi

Sertliği ve korozyona karşı bu kadar dayanaklı olması bu ürünü ticari olarak geniş bir alanda kullanmamızı sağlar. Özellikle göz alıcı bir parlaklığa sahip olması ve kullanılan üründeki düşük bakım maliyeti gibi sebepler bu ürünü oldukça cazip hale getirmektedir. Paslanmaz çelik kalite olarak yaklaşık yüz ellinin üzerinde çeşidi olmasına rağmen, ancak on beş kadarı yaygın olarak kullanılmaktadır. Paslanmaz çubuklar en çok gıda endüstrisinde kullanılır.

Paslanmaz dolu malzeme olarak mutfak ve gereçlerinde otomotiv sanayinde makina imalatında inşaat sektörüne kadar birçok farklı alanda kullanımı sağlanmıştır.
İmalat sanayinde %29 İnşaat sektöründe %10 Ulaşım sektörü %16 Ev gereçleri %25 Diğerleri %5 oranında kullanım sağlamaktadır.

Paslanmaz Çubuk

Paslanmaz çubuklar Ostenitik, Ferritik ve Marnestik olarak üretilmektedir. Çubuklar; gemi, makina ve silah sanayii, boya ve gıda endüstrisi gibi bir çok alanda ve üretimde tercih edilmektedir. Satışı yaptığımız ürünlerimiz ASTM A484, ASTM A484M,ASTM A274 standartlarında ve AISI 304, AISI 316L, AISI 316 kalitelerinde üretilmektedir.

Demir doğada en çok bulunan dördüncü madendir. Yeryüzünde oldukça fazla olması ve kolay şekil alabilmesi gibi özelliklerinden dolayı hem fiyatı çok ucuzdur hem de günümüzde her alanda kullanılmaktadır. Ancak demir yapısı gereği yumuşak olduğu için içerisine yüzde iki oranında katılan karbon ile minimum yüzde on oranında katılan krom elementi sayesinde sertliği ve dayanaklılığı oldukça fazla arttırılmaktadır. Demir elementinin içine katılan karbon ve krom sayesinde oluşan yeni ürünün ismi çeliktir. Ortaya çıkan bu yeni ürün paslanmaz çubuk şeklinde de isimlendirilir. Paslanmaz çelik oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Genel olarak yaşantımız da sıkça kullandığımız çatal bıçaklardan ziynet eşyalarına varana kadar birçok alanda kullanıldığını görürüz. Paslanmaz çubuk farklı üretim kalite standartlarına göre üretilmektedir. Bu kalite standartlarını sıralayacak olursak;

 • AISI 300
 • 304
 • 316
 • 420

Kalite gruplarını sıralamak mümkündür. Paslanmaz çubuk ürünleri 2mm ile 300 mm çapına kadar farklı ölçeklerde üretilmektedir. Bunun yanı sıra 3 ile 6 metre uzunluk ölçülerinde de üretilebilmektedir.

Paslanmaz Çubuk Ürünlerinin Özellikleri

Paslanmaz çubuğun çok geniş alanlarda kullanılmasının sebeplerinin bir diğeri de korozyona karşı dayanıklı olmasıdır. Korozyon, metallerin havada bulunan oksijen ile tepkimeye girerek yapısının bozulması olayıdır. Halk ağzında bilinen adı ile paslanmadır. Demir içerine krom katılmadığı takdirde yüzeyinde zamanla aşınma oluşacağı için hem görüntü açısından hem de kullanılan ürününün uzun ömürlü olmamasından dolayı tercih edilmeyecektir. Ancak paslanmaz çelik birçok ortamda oluşabilecek korozyona ve oksitlenmeye karşı yüksek dayanma gücüne sahiptir. Paslanmaz çubuk havadaki ya da özel ortamlardaki oksijene maruz kaldığı zaman yüzeyinde çok ince krom-oksit tabakası oluşturur.

Krom ve oksit katmanı gözle görülemeyecek kadar incedir. Bu katman sayesinde metalin hava ile irtibatı kesilmiş olur. Ayrıca bu katman herhangi bir gerekçe ile yırtılırsa, oluşan açıklıkta tekrar hava ile irtibat kurulacağı için aynı ince tabaka tekrar oluşarak koruyucu özellik sürekli devam etmiş olur. Paslanmaz çubuk geri dönüştürülebilme özelliğine sahiptir. Kullanılan tüm paslanmaz çeliğin yüzde altmışı geri dönüşüm ile elde edilmiştir. Yapılan en iyi kalitedeki paslanmaz çelikler savunma sanayinde de kullanılır. Yüksek dayanıklılık gerektiren ortamlarda, zırh yapımında ve silah yapımında sıklıkla çelik kullanılmaktadır. Son olarak sürekli su ve oksijene maruz kalan gemi ve teknelerde de paslanmaz çelik çubuk malzemeler kullanılır.

Paslanmaz Çubuklar Ölçüleri ve Ağırlık Hesabı

Karaca Paslanmaz tarafından satışı gerçekleştirilen paslanmaz çubuklar alaşım özelliklerine göre fiyat aralığına sahiptir. Üretimde olan çubuklar ve çubuklara ait kimyasal bileşen tablosu aşağıda verilmiştir. Paslanmaz ağırlık hesabı ekranından ortalama ağırlık hesabı yapabilirsiniz.

Nasıl Satın alabilirim ?

Karaca Paslanmaz müşterilerine daima sertifikalı ve 1. kalite ürünler satar. Güncel paslanmaz çubuk fiyat listemiz için satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilir, detaylı bilgi için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Paslanmaz Çubuk
4.6 (91.43%) 112 Puan[lar]

Biri düşündü “Paslanmaz Çubuk

 1. Mehmet Güven Cevap

  304 kalite paslanmaz çubuk fiyat listenize nereden ulaşabilirim ? Ayrıca ürünleriniz sertifikalımıdır ? BİLGİ BEKLİYORUM.

  • Karaca Paslanmaz Cevap

   Fiyat bilgisi buradan paylaşılmamaktadır efendim mail ve telefon numaralarımızdan bizimle iletişim sağlayarak detayları öğrenemniz mümkündür.

 2. Hasan Hüseyin Yılmaz Cevap

  Savunma sanayisinde faaliyet gösteren firmamıza özel üretim paslanma çubuklar gerekmektedir. Üretim aşamasında bizlere 420 kalitesinde lazım olan bu çubukların boyları 6 metreden uzun olmak zorunda. Paslanmaz Çubuk menüsü içerisinde yer alan bilgilerde 6 metreye kadar üretim yapılabildiğini bizlere açıklamışsınız ancak bizlere bazı yerlerde kullanılmak üzere 6 metreden uzun çubuklarında lazım olduğunu belirtmek istiyoruz. Bu konuda bizlere gerekli olan yardımı gösterme şansınız varsa mail adresimiz üzerinden bilgi verme şansınız var mıdır?

 3. karacapaslanmaz Mesaj yazar Cevap

  Bu alandan fiyat bilgisi verilememektedir. Lütfen satış temsilcilerimiz ile irtibata geçiniz.

 4. Ahmet Başyıldız Cevap

  Paslanmaz çubuk olarak sipariş vereceğimiz ürünlerin kalitesinin 304 ve 420 aralığında farklı ebatlarda bulunması gerekmektedir. Ancak daha önce çalıştığımız firmadan almış olduğumuz paslanmaz çubukların oksitlenme yaptığını öncelikle belirtmek istiyoruz. Bu yüzden bu konuda bizlere nasıl bir garanti veriyorsunuz? Ve sizlerden vereceğimiz paslanmaz çelikler içerisinde herhangi bir şekilde krom maddesinin bulunup bulunmadığını bizlere açıklar mısınız? Ona göre vereceğimiz siparişlerimiz için sizlerle iletişime geçmek istiyoruz.

  • Karaca Paslanmaz Cevap

   İletişime geçtiğiniz için teşekkür ediyoruz efendim mail ve telefon adreslerimizden gerek bize ulaşabilir gerekse telefonunuzu bırakarak biz size ulaşabiliriz ihtiyaclarınız doğrultusunda dilediğiniz ürün hakkında detaylı bilgiyi sağlayabiliriz efendim

 5. Kazım Bolat Cevap

  Paslanmaz çubukların kalitesi hakkında bilgi vermişsiniz ancak çubukların çeşitleri konusunda net bir bilgi bulamadım. Özellikle 3 metre ile 6 metre arasında üretimini yapmış olduğunuz bu çubuklar için seri üretim aşamasında ne gibi çeşitli çubuklar üretme şansınız bulunmaktadır. Bu yüzden firmamızın kullanmak üzere sipariş vereceği bu ürünlerden AISI 300 kalitesinde üretim aşamasında seri üretim ne kadar sürmektedir. Bu konuda net bilgileri bizlere ulaştırma şansınız bulunuyor mu?

 6. Hikmet Aksoy Cevap

  Paslanmaz çubuk olarak 304 kalitesinde ürünlerin temini konusunda nasıl yardımcı olacaksınız. Özellikle kalite olarak 304 ürünlerinden sipariş vermek istiyoruz ve vereceğimiz siparişlerin İnşaat sektörü içerisinde kullanılacağını belirtmek istiyoruz. Ancak boyutları konusunda farklı boyutlarda yani özel olarak tasarlanmış olan boyutlarda bizlere siparişler geçme şansınız var mıdır? Özel siparişlerde firmanızın fiyatlandırma politikasında herhangi bir değişiklik söz konusu oluyor mu? Bu sorularımızın cevaplarına mail adresimiz üzerinden ulaşarak bilgi verebilirsiniz.

 7. Ayşegül Kaplan Cevap

  Firmamız mücevher sektöründe faaliyet göstermektedir. Özellikle bizlere lazım olan 420 kalitesinde paslanmaz çubuk üretimi gerekmektedir. çubukların kesimlerinin özel olarak ayarlanması gerektiğinden dolayı bu konuda bizlere yardımcı olma şansınız var mıdır? Aynı zamanda sitenizde bulunan paslanmaz çubuk ürünlerin satışı konusunda herhangi bir sertifikanın söz konusu olup olmadığını belirtmeniz durumunda çok sayıda paslanmaz çubuk siparişi vermek istiyoruz. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

  • Karaca Paslanmaz Cevap

   İletişim sağladığınız için bizlerle çok teşekkür ediyoruz efendim.Sizi en kısa sürede arıyarak ihtiyaçlarınız doğrultusunda ürünlerinizi sorunsuz bir şekilde istediğiniz şekilde teslim edeceğimizden şüpheniz olmasın.

 8. Kadir Çiçek Cevap

  Paslanmaz çubuk olarak vermiş olduğumuz siparişlerimizin beklenenden daha kısa süre içerisinde bizlere teslim edilmesi, bizleri çok mutlu etti. Gelen ürünlerin aynı zamanda dediğimiz gibi son derece kaliteli olması ve fiyatlandırma politikasında bizlere sunmuş olduğunuz uygun fiyat garantisinden dolayı da ayrıca sizlere teşekkür etmek istiyoruz. Bu konuda yakın zaman içerisinde belirlediğimiz miktardan yeniden sizlerle çalışmak istiyoruz. Bugüne kadar sipariş verdiğim birçok firmadan daha önce siparişleri teslim etmenizden dolayı teşekkür ediyorum.

  • Karaca paslanmaz Cevap

   Öncelikle göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı size ne kadar teşekkür etsek azdır efendim. Amacımız sizlere en iyi sağlamak bunun içinde tüm çabamızı uzman kadromuzla gösteriyoruz yorumunuz için size tekrar tekrar ayrıca teşekkür ediyoruz.

 9. Semih güvenç Cevap

  Kalite olarak bizlere 420 kalitesinde paslanmaz çubuk malzemesi gerekmektedir. Fiyatlandırma konusunda müşteri hizmetleriniz ile görüşme yaparak bu konuda detaylı bilgi aldık. Ancak o zaman yaptığımız görüşmeden sonra ihtiyacımızdan daha fazla ürüne sahip olmamız gerektiği için ve özel boyutlarda siparişler vermek istediğimizden dolayı fiyatlandırma konusunda bizlere bilgi verirseniz seviniriz. AYnı zamanda garanti olarak ne kadar süreli bir şekilde paslanmaz demi çubuklara garanti verdiğinizi de öğrenebilir miyiz?

  • Karaca Paslanmaz Cevap

   Mail ve telefon adreslerimizden bize ulaşarak detaylı bilgiyi öğrenmeniz mümkündür efendim

 10. Ahmet Erdoğan Cevap

  Paslanmaz çubuklar yeni gireceğimiz inşaat işinde lazım. Bu konuda özellikle fiyat listesi konusunda bilgi almak için bizlere mail adresimiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Yeni yapacağımız inşaat projelerimizde kullanmak üzere ebatları farklı olacak şekilde tasarlanacak olan bu çubuk modellerinden özel seri üretim yapma şansınız var mı aynı zamanda bu konuda bizlere nasıl yardımcı olursunuz, bilgilendirme yaparsanız, seviniriz.

  • Karaca Paslanmaz Cevap

   İletişime geçtiğiniz için teşekkür ediyoruz efendim detaylı bilgilendirme sizinle iletişim sağlanarak yapılmıştır tekrar tekrar bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ediyoruz.

 11. hasan keyif Cevap

  Paslanmaz Çubuklar Ölçüleri ve Ağırlık Hesabı nasıl yapılıyor bu konuda bilgi almam mümkün mü acaba ? şimdiden teşekkür ederim tarafıma detaylı maili beklemekteyim

 12. Sinan Cevap

  Paslanmaz çubuk siparişi verdik beklenilen gün ve zamanda eksiksiz şekilde tamamladılar ve gönderdiler tarafımıza ne kadar teşekkür etsek azdır karaca paslanmaza hakikaten iyi iş çıkarttılar valla helal olsun aldıkları paranın hakkını sonuna kadar alan bir firma başka ne denilebilir ki.

 13. Latif Cevap

  Paslanmaz çubuk konusunda nasıl satın alabilirim ? Detaylı şekilde bir anlatım mevcut mu telefon numaralarımızı ilettiğimiz taktirde sizin tarafınızdan dönüş almamız mümkün müdür sorularımın yanıtlarını alabilirsem teşekkür ederim şimdiden kaliteli ve refaransı bol bir firma olduğunuz belli dolayısıyla iyi iler yapacağınıza inanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Demiri anlamlı kılan çizgi; PASLANMAZ ÇELİK

ŞİMDİ ARA
error: Karaca Paslanmaz içerikleri izinsiz kopyalanamaz !
WhatsApp chat