Pek çok farklı alanda kullanım imkanı veren satineli boru nedir sorusu üzerinden de merak edilen boru sistemleri içerisinde yer almaktadır. Genel çerçevede yüzeyine satine işleminin uygulanmış olduğu boru çeşitleri arasında geldiğini söylemek mümkün. Yani diğer bir ifade ile zımpara ve fırça kullanmak suretiyle gerçekleştirilen bir yüzey işlemidir.

Böylece boru pürüzsüz ve düzgün bir hale gelerek, kullanım alanına uygun şekilde değerlendirilir. Diğer yandan paslanmaz olmasıyla pürüzsüz yüzey ayrıcalığına sahip olması doğrultusunda yaygın biçimde kullanılır. Özellikle de paslanmaz çelik ayrıcalığı sayesinde, görsel açıdan şık bir etki yaratırken sağlıklı bir kullanım imkanı tanır. Bu kaliteli ürünlere bu güvenilir firma bünyesinde özel olarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Satine Nedir?

Genelde paslanmaz çelik üzerinde fırça ya da zımpara ile beraber yapılan uygulama satine olarak ifade edilmektedir. Aynı zamanda daha çok yüzey bölgesinde hem zımpara hem de fırça kullanılarak alanın pürüzsüz hale getirilmesi şeklinde bir çalışma olduğunu söylemek mümkündür.

Bu durum özellikle paslanmaz çelik borular için ele alınır ve değerlendirilir. Böylece bu işlemin uygulanması ile beraber satineli borular ön plana çıkar. Bu özel paslanmaz çekme borulara uygulanan yüzeysel pürüzleme yöntemi, dış kısmının oldukça düzgün ve etkili bir görüntüye ulaşması olanak vermektedir.

Tabii bu durum aynı zamanda yüzey türlerine bağlı olarak farklı işlemler üzerinden ele alınabilir. Böylece kullanım alanına uygun şekilde hem çok daha entegre biçimde hem de görsel açılarında şık bir etki oluşturacak yapı meydana getirilir.

Bu sebepten dolayı günümüzde birçok farklı türe bağlı olarak paslanmaz çelik borular için uygulanan en önemli yöntemler arasında bir adım öne çıkıyor. Kaliteli malzeme yapısı ve özel üretimi dahilinde bu satineli boru çeşitlerine site üzerinden ulaşabilirsiniz.

Satineli Boru Üretimi

Tekerlek biçimindeki kalıplardan geçmek suretiyle paslanmaz rulo ya da sac çeşitleri boru şeklini almaktadır. Bu aşama ile başlayan ve devamı gelen süreç doğrultusunda satineli borular hazır hale getirilir. Özellikle de paslanmaz borular tig uygulamasına tabi tutulması ile birlikte hemen arkasından satine işlemine geçiş yapılmaktadır. Bu işlem özellikle fırça ya da zımpara kullanılmak suretiyle yüzeysel açıdan yapılan bir uygulamadır.

Genel çerçevede paslanmaz borular için ele alınır ve gerçekleştirilir. Paslanmaz borular teker biçimindeki zımpara saçlarının arasından geçmek suretiyle satine işlemine tabi tutulur. Yani bu durum günümüz gelişmiş teknolojik cihazlar ve makineler eşliğinde ele alınmakta ve yapılmaktadır. Böylece satineli, yani pürüzsüz bir yüzey elde edilmek suretiyle farklı yerlerde bu borular kullanılmaktadır.

Satineli Boru Fiyatları

Satineli borular aynı zamanda paslanmaz çelik boru seçenekleri üzerinden gerçekleştirilen bir işlem doğrultusunda hazırlanan ürünlerdir. Bu bağlamda özel taşlı makineler arasından geçen paslanmaz çelik borular, fırça ve zımpara ile birlikte istenilen hale getirilir. Bu noktaya gelene kadar, yani satine işlemine kadar farklı aşamalardan geçerek borular hazır hale gelir.

Tüm bu aşamalar söz konusu olduğunda ise farklı fiyatlandırmalar ön plana çıkabilir. Aynı zamanda borunun yapısı, kullanım alanı ve ebat ile ölçüleri kapsamında da farklı fiyatlandırmalar söz konusu olabilir. Fakat çok uygun fiyatlar kapsamında ve kalite standartlarında hazırlanan paslanmaz çelik satineli borular, bu güvenilir firma bünyesinde bütçeye uygun seçim imkanı tanıyor. Farklı kullanım alanları ile birlikte toptan şekilde sipariş verebilir ve amacı uygun biçimde değişik yerlerde kullanabilirsiniz.

Satineli Boru Kullanım Alanları

Geniş kullanım alanı ile birlikte özel olarak hazırlanmış olan satineli boru çeşitleri pek çok sektör için önemli yer taşımaktadır. Bu sebepten dolayı özellikle paslanmaz boru tasarımı ve özel işlemden geçmesi doğrultusunda, önemli boru sistemleri arasında geliyor.

Bu noktada otomotiv, imalat, gıda, gemi, kimya sektörü, mimari yapılar ve petrokimya gibi pek çok farklı önemli sektör için yaygın kullanıldığını söylemek mümkün. Aynı zamanda iç mimarlık için yine dekoratif yapılar ve dekorasyon amaçlı çok fazla kullanılan bir üründür.

Çünkü hem satine işleminden geçmesi hem de paslanmaz çelik yapıya sahip olması doğrultusunda, estetik açıdan da oldukça güzel bir görüntü meydana getirir. Bu da hem iç hem de dış alanda pek çok farklı sektör için yaygın kullanılan boru sistemleri haline getirmektedir.

Satineli Boru Özellikleri

Geniş kullanım alanı özellikle satineli boru çeşitlerinin sunmuş olduğu özellikler doğrultusunda öne çıkar. Bu durum ise hem paslanmaz çelik olması doğrultusunda hem de satine işleminden geçmesi üzerinden sağlanmaktadır.

  • Öncelik olarak iyi bir korozyon direncine sahiptir.
  • Aynı zamanda oldukça yüksek sıcaklıklara dayanıklılık gösterme mukavemeti oluşturur.
  • Isıl işlemle beraber sertleştirilmemiş ürünler olarak ön plana çıkar.
  • Kopma dayanımı noktasında oldukça dirençli ve dayanıklı bir etki oluşturur.
  • Bazı ürünler molibden ve nikel ekstra eklemesi ile birlikte daha özel hale getirilir.
  • Paslanmaz bir yapıya sahiptir.
  • Görsel açıdan güzel bir etki oluşturarak farklı biçimlerde kullanım imkanı verir.

Görüldüğü gibi sunduğu birçok farklı özellik doğrultusunda günümüzde satineli boru çeşitleri önemli bir yer tutmaktadır. Bu bağlamda ayrıca türlerine göre seçim yapılarak farklı ölçüler ve biçimler doğrultusunda kullanım olanağı vermektedir.

Satineli Boruların Avantajları Nelerdir?

Çok fazla ve birçok farklı alanda kullanımı doğrultusunda satineli borular avantajları üzerinden öne çıkmaktadır. Bu konuda öncelik olarak en temel avantajları kolay kaynak yapma özelliği sunmasıdır. Böylece şekil alma konusunda herhangi bir sorun yaşamadan farklı biçimlere getirilebilir. Bu da başta mimari yapılar olmak üzere pek çok farklı sektörde amaca uygun değişik şekillerde kullanım olanağı tanır.

Aynı zamanda korozyona ve daha zorlu darbelere dayanıklılık noktasında sağlam ürünlerin hazırlanması ile olanak verir. Hava koşullarına karşı da dirençli olması doğrultusunda paslanmaz özelliği üzerinden uzun vadede değerlendirilmektedir. Bu ayrıcalıklar kapsamında geniş bir kullanım sektörüne sahip olduğunu söylemek mümkün.

Kaliteli Üretim Altında Satineli Borular

Paslanmaz özelliğine sahip olarak öne çıkan bu boru sistemleri, satineli borular olarak da değerlendirilmektedir. Özel taşlı makine sistemleri doğrultusunda fırça veya zımpara üzerinden geçerek pürüzsüz bir görüntü elde edilir. Aynı zamanda bu paslanmaz çelik borular için son işlemdir.

Böylece yapılan bu işlem ile beraber kullanılan kaliteli malzeme kapsamında korozyona ve darbeye dayanıklı, paslanmaz ve estetik tasarıma sahip ürünler ön plana çıkmaktadır. Bu kaliteli ürünleri özel planlama ve projelendirme doğrultusunda, kaliteli malzeme eşliğinde üretim altında bu güvenilir firma bünyesinde elde edebilirsiniz.

Bize Ulaşın