İster kare isterseniz de dikdörtgen olmak üzere 2 farklı türde bulunan paslanmaz profil çeşitleri, günümüzde kullanım alanlarına göre şekil farklılıkları göstermektedir. Paslanmaz profiller son derece dikişsiz ve kaynaklı şekilde de kendi içinde ikiye ayrılıyor.

Dikişsiz olarak bilinen türler yüksek basınçlı boru işlemlerinin tamamında kullanılmaktadır. Kare, yuvarlak ya da dikdörtgen olarak üretimi bulunur. Dikişsiz profiller, ilgili 3 farklı şekillerde üretilirken makine şaselerinin yapımı gibi alanlarda, birçok dekoratif alanlarında tercih edilerek kullanıma uygundur. Bunlarla beraber kaynaklı paslanmaz profiller, son derece konstrüksiyon işlemleri içinde kullanımı bulunduğu için tercih edilmektedir. Yapısal anlamda, destek işlemlerinde kaynaklı şekilde de tercih ediliyor.

Paslanmaz Profil Boyutları ve Kalite Sınıfları 

Kare ve dikdörtgen paslanmaz profiller günümüzde birçok boyutlarda üretilmektedir. Burada paslanmaz profil demirciler sitesi üzerinden değerlendirmek istediğiniz boyutlar, kare veya dikdörtgen olarak hangisi ise isteklerinize uygun, projelerinize uygun şekilde tercihlerinizi yapabiliyorsunuz.

Aynı zamanda bu paslanmaz profiller, günümüz teknolojisi sayesinde birçok kalitede paslanmaz çeliklerden üretiliyor. En çok tercih edilenler genelde 303, 304, 304L ve 316 kalite paslanmaz çelikler olmaktadır. Bunlar paslanmaz profillere en uygun işlenebilir kalitede olurlar.

Paslanmaz Profil Avantajları 

Birçok alanlarda kullanımı olan bu kare ve dikdörtgen paslanmaz profiller, hızlı monte edilebilir olması sayesinde tercih edilmektedir. Geniş aralıklı uygulamalara da uygun şekilde kullanılabilir. Maliyet düşürme noktasında kullanım alanına göre oldukça yardımcıdır. Paslanmaz profillerde oksitlenme görülmez.

Bu da dayanıklılık açısından da estetik açısından da oldukça yararlıdır. Temiz bir ürün olması sayesinde paslanmaz profil içeren tüm ürünlerde yıpranma niteliği çok düşüktür. Hem mekanik hem de dekoratif anlamda estetik olarak kullanımı bulunmaktadır.

Bize Ulaşın