Binlerce firmanın marka levhasında harfler ya da şekiller çeliklerden oluşur. Çünkü çelik yapısı itibari ile uzun süre paslanmadan dayanır ve herhangi bir güç uygulandığında şeklini korur. ellikle dış alanda kullanılan marka levhaları çelikten yapılır ki yağış sebebi ile paslanma yaşanmasın. Ancak çeliklerin harfe ya da herhangi bir şekle dönüşmesi kolay değildir. Lazer kesim teknikleri ile şekillendirilen bu çelik ürünler istenilen boyda minimize edilebilir. Karaca Paslanmaz çelik firması yıllardır bu sektörün içinde hizmet veriyor. Lazer kesim paslanmaz çelik ürünleri sayesinde onlarca firmanın marka ismini hazırlıyor. Uzman kadrosu sayesinde hazırladığı bu ürünler uzun yıllar dayanıklılığını koruyor ve pas kusmuyor.

İnsan Gücünden Tasarruf

Paslanmaz çeliklerin lazer kesim teknolojisi sayesinde şekillendirilmesi en çok da insan gücünden tasarrufu sağlıyor. Çünkü hazırlanan programlar sayesinde çelik ürünün istenilen şekilde ve boyda kesilebiliyor olması insan gücüne gerekliliği ortadan kaldırıyor. Aynı zamanda el ile kesimden kaynaklanan hataların pek çoğu da ortadan kaldırılmış oluyor. Bu da verimliliği artırıyor ve hataların daha az hatta hiç olmamasını sağlıyor. Üstelik yalnızca insan gücünden tasarruf değil, aparat maliyetinden de kurtarıyor. Çeliğin şekillendirilmesi için kullanılan aparat ve kesiciler lazer kesim tekniği sayesinde ortadan kalkmış oldu. Karaca paslanmaz çelik firması da teknolojiyi en verimli şekilde kullanarak milimetrik çelikler dahi üretebiliyor.

Aynı Anda Paslanmaz Parça Kesimi

Lazer kesimin en büyük avantajlarından bir tanesi de aynı şekil ve boyutlardaki çeliklerin tek seferde kesilebiliyor olmasıdır. Yani ayarlanan program sayesinde bir defada binlerce parça elde etmek basitleşiyor. Bu da zamandan tasarruf yapmanın en verimli yollarından biri haline geliyor. Üstelik bu işlemler sırasında çeliğin yapısı bozulmuyor ve herhangi bir pürüzlenme yaşanmıyor. Karbondioksit gazının elektrik verilmesi ile kesim teknolojisin oluşması aslında her firmada kullanılan bir teknik değil. Ancak Karaca paslanmaz çelik firması teknolojinin bu ürününü kullanıp profesyonel ekibi sayesinde üst düzey işler ortaya koyuyor. Yalnızca markalaşma alanında değil, inşaat ve dekorasyon sektöründe de adından sıkça söz ettiriyor. Üstelik çelik parçaları istenilen renk ve desenler ile de üretilebiliyor.