Demir ve %10 oranında karbon alaşımı kullanılarak elde edilen çelik türüne paslanmaz çelik denilmektedir. Çelik demirin bazı işlemler elde edilerek elde edilen sağlam ve dayanıklı bir metaldir. Karbon eklenerek elde edilen paslanmaz çelik kendini yenileme özelliği, sağlamlığı ve dayanıklılığı ile maliyetleri düşüren bir metal türü olarak öne çıkmaktadır.

Paslanmaz çelik hayatımızın hemen hemen her alanında kullandığımız önemli bir metal gurubudur. Endüstri alanında özellikle hassas işlemlerde ve gıda alanlarında paslanmaz sac ve  çelikten imal ürünler kullanılmaktadır.

Paslanmaz çelik bu özelliği ile insan sağlığına zarar vermeyen yapısı ile gıda ve sağlık alanlarında da sıklıkla kullanılmaktadır. Paslanmaz çeliğin korozyona karşı dayanıklı olması sağlıklı ve uzun süre kullanılabilir ürünler elde edilmesine imkan sağlaması ile öne çıkmaktadır.

Paslanmaz Çeliğin Faydaları Nelerdir?

Paslanmaz çelik birçok alanda en çok kullanılan metal ve çelik türü olarak öne çıkmaktadır. Geri dönüştürülebilir olması paslanmaz çeliğin en önemli özelliği olarak dikkat çekmektedir. Bunun yanında paslanmaz çelik sağlık açısında sorun oluşturmayan ve hijyene yardımcı olan bir metal türüdür. Paslanmaz Çelik birçok farklı alanda faydası ile insanlığın her anında kullanıma imkan sunmaktadır.

Metal hammaddeler içinde en çok tercih edilen metal ve çelik grubu paslanmaz çelik olmaktadır. Paslanmaz çeliğin kullanım alanındaki faydaları farklı alanlarda birçok kolaylık sağlamaktadır. Karaca Paslanmaz olarak en özel paslanmaz çelik çözümleri ile her alanda insanlığın yanında yer almaktayız.

Dayanıklılık

Paslanmaz çelik korozyon direnci yüksek olan bir metal türüdür. Bu özelliği ile de oldukça mukavemetli ve dayanıklı olması ile öne çıkmaktadır. Dayanıklı olması ile de özellikle inşaat alanında betonların arasına güçlendirici olarak kullanılmaktadır.

Hijyeniklik

Paslanmaz çelik korozyona karşı dayanıklı olması ve kolay temizlenebilir olması ile öne çıkmaktadır. Bu özelliği ile de birçok alanda da temizlenmesi kolay ve hijyen sağlanması ile insanlığa fayda sağlamaktadır. Mutfak gereçleri, sağlık ürünleri ve daha birçok farklı alanda paslanmaz çelik hijyenik olması ile öne çıkmaktadır.

Estetistik Görünüm ve Yapı

Paslanmaz çelikten imal edilen ürünler diğer çelikler arasında daha pürüzsüz ve parlak olması ile öne çıkmaktadır. Kullanım yapılan alanlarda paslanmaz çelik çok kolay şekil alabilmekte ve görünümü ile dikkat çekmektedir. Parlak ve güçlü yapısı ile paslanmaz çelik estetik bir görünüm sunmaktadır.

Doğaya Faydası

Dünya genelinde paslanmaz çelik üretiminin çoğunluğunda geri dönüştürülmüş çelik ya da metaller kullanılmaktadır. Geri dönüştürülebilir olması ve bu işlemin kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi paslanmaz çeliğin en önemli özellikleri arasında yer almaktadır. Bu özellikler paslanmaz çeliğin doğaya faydasını ön plana çıkarmaktadır.

Korozyon Direnci

Paslanmaz çelik üretiminde oksijen ile birlikte krom ve demir maddesinin alaşım haline gelmesi sağlanmaktadır. Alaşım içinde yer alan krom maddesi yani karbon paslanmaz çeliğin önemli bir korozyon direncine sahip olmasına imkan sunmaktadır. Bu özelliği sayesinde de paslanmaz çelikler çok daha dayanıklı ve kullanışlı hale gelmektedir.

Üretim Kolaylığı

Paslanmaz çelik kolay bir şekilde kesilebilmesi ve işlenmesi ile öne çıkmaktadır. Bu özelliği ile de üretim aşamasında ciddi kolaylık ve fayda sağlanmaktadır. Paslanmaz çeliğin kolay işlenebilme özelliği sayesinde de birçok farklı alanda ve birçok farklı ürünün hammaddesi olarak kullanımında öne çıkmaktadır.

Paslanmaz Çelik Çeşitleri

Paslanmaz çelikler birçok farklı alanda kullanılabilir bir özelliğe sahiptir. Ancak her kullanım alanı içinde farklı paslanmaz çelik türleri gerekmektedir. Üretim aşamasında alaşım içine eklenen farklı element türleri çeliğin kalitesini ve kullanılabilirliğini ciddi manada etkilemektedir. Bu alanda farklı paslanmaz çelik çeşitleri bulunmaktadır.

Karaca paslanmaz olarak bizlerde endüstrinin her alanında kullanıma uygun paslanmaz çelik çeşitlerini sizlere sunmaktayız. Özel olarak en kaliteli şekilde ve doğru karışımlar ile elde edilen paslanmaz çelik çeşitlerimiz ile üretimde paslanmaz çeliğin sağlamlığını ve kalitesini bizim ile keşfedebilirsiniz.

Dublex Çelik

Paslanmaz çeliğin en sağlam çeşitlerinden birisi olarak görülmektedir. Dublex çelik çeşitleri çift katmanlı çelik türü olması ile özellikle savunma sanayi alanında ya da ağır sanayi alanında kullanımına imkan sunmaktadır. Özellikle korozyon direnci olarak diğer çelik türlerine göre çok daha yüksek bir dirence sahip olması ile öne çıkmaktadır.

Östenitik Çelik

En çok kullanılan paslanmaz çelik türü olarak öne çıkmaktadır. Kullanım alanları olarak genel olarak sağlık ve gıda alanları öne çıkmaktadır. Bu alanda eczacılık, kimya ve gıda alanında östentik çelik sıklıkla kullanılmaktadır. Östentik çeliği diğer çelik türlerinden ayıran en önemli özellik ise manyetik özelliğinin bulunmamasıdır.

Ferritik Çelik

Ferritik çelik diğer paslanmaz çelik türlerine göre daha az mukavemet ve korozyon direncine sahiptir. Bu nedenle de sık olarak tercih edilmemektedir. Bunun yanında paslanmaz çeliklerde çok tercih edilmeyen manyetik özelliğinin de bulunması kullanım alanlarını azaltmaktadır. Ferritik çelik daha çok dayanıklılığa ihtiyaç duyulmayan ürünlerin kullanımında kullanılmaktadır.

Paslanmaz Çeliğin Kullanım Alanında Faydaları

Yüksek ısılara dayanabilen paslanmaz çelikler ağır sanayi alanında kullanımda ciddi avantaj sağlamaktadır. Bu alanda sadece ürünlerin üretiminde değil üretim safhasında kullanılan makinelerde de paslanmaz çelikler kullanılmaktadır. Paslanmaz çelikler hayatımızın her alanında kullanılan ve bizlerin yardımcısı olan ürünlerin üretiminde kullanılmaktadır.

Paslanmaz Çelik kullanmanın en büyük avantajı her türlü hava ve doğa şartlarına karşı dayanıklı olması ile öne çıkmaktadır. Paslanmaz çelik kullanmak üretilen ürünlerin ya da paslanmaz çelikten imal edilen makinelerin çok daha sağlam, dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Bunun yanında maliyet olarak da işlemesi ve kesilmesi daha kolay olduğu için paslanmaz çelik dikkat çekmektedir.

Karaca paslanmaz olarak paslanmaz çelik alanında tüm ihtiyaçlara uygun çözümler sunmaktayız. Bu alanda ürün çeşitlerimiz sizlerin istekleri ve taleplerine göre özel olarak seçilmektedir. Bu sayede de her alanda kullanıma uygun paslanmaz çelik çeşitleri firmamızda sizleri beklemektedir.

Geri Dönüştürülmüş Paslanmaz Çelik

Karaca paslanmaz olarak doğaya ve yenilebilir enerjiye büyük saygı duymaktayız. Bu alanda sizlere sunmuş olduğumuz paslanmaz çelikler geri dönüştürülebilir çelik çeşitleri olmaktadır. Bunun yanında üretim için sunmuş olduğumuz birçok paslanmaz çeşit çeşidi de yine geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmektedir.

Geri dönüştürülmüş paslanmaz çeliklerin normal ilk üretim paslanmaz çeliklerden hiç bir farkı bulunmamaktadır. Buda maliyet ve yenilebilir bir sistem oluşturulmasında öncü olmaktadır.

Karaca Paslanmaz

Karaca paslanmaz olarak öncelikle hammadde alanında paslanmaz çelik çeşitleri ile sektörde öncü konumda yer almaktayız. Ayrıca arge alanında yapmış olduğumuz yatırımlar ve geliştirmeler ile de sektörde her türlü ihtiyaca hizmet verebilmekteyiz. Bu alanda özellikle paslanmaz çelik çeşitleri ve paslanmaz çeliklerden elde edilmiş diğer hammadde ürünlerimiz ile üretimde tüm iş ortaklarımıza en iyi hizmeti sunmaktayız.

Karaca paslanmaz olarak öncelikle çelik gibi yüreğimiz ile çelik alanında gelişmiş ve sektörde deneyimli ekibimiz her tülü ihtiyaca anında hizmet vermektedir. Özel ulaşım ve nakliye çözümlerimiz ile Türkiye'nin her yerine ve yurt dışına da paslanmaz çelik satışı gerçekleştirmekteyiz.

Paslanmaz çelik alanında aklınıza gelebilecek her türlü ürünün üretiminde kullanılacak ürünler karaca paslanmaz ile sizlere sunulmaktadır. Karaca paslanmaz olarak bizlere web sitemizde yer alan iletişim bölümünden ulaşabilir her türlü ürün için uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bize Ulaşın