Şehircilik alanında kentsel dönüşümün hat safhada olduğu şu günlerde, yapıların depreme dayanıklılığı en önemli kriter oldu. Dikişsiz paslanmaz boruların bu alanlarda sık kullanılıyor olması elbette yalnızca dayanıklılığından kaynaklanmıyor. Uzun yıllar güvenle kullanılabilen bu boru çeşitleri aynı zamanda estetik bir görüntü elde edebilmek için de tercih ediliyor. Kolaylıkla kullanılabilmesi ve görüntü itibari ile rahatsız etmemesi mutfak sektörünü de bu borulara karşı harekete geçirdi. Aynı zamanda paslanmaz oluşu tekstil ve gıda sektöründe kullanılmasına da ön ayak oldu. Karaca paslanmaz çelik firmasının satışını ve döşemesini yaptığı bu dikişsiz paslanmaz boru, hem yapının yıllar boyunca dayanıklılığını koruyor hem de sağlıklı ve güvenli ortamlar oluşmasına yardımcı oluyor.

Dikişsiz Paslanmaz Boru

Paslanmaz Boruları Her Boyutta Bulmak Mümkün

Dikişsiz paslanmaz çelik boru seçenekleri kullanım alanına göre çeşitlilik içeriyor. Örneğin mutfak sektöründe kullanılan dikişsiz
paslanmaz borular ile endüstri sektöründe kullanılanlar birbirinden farklı boyut ve özelliklerde üretiliyor. Karaca paslanmaz çelik firması bu ürünler için farklı boyutlarda üretim gerçekleştiriyor. Çapı 6 mm’den 323 mm’ye kadar olan dikişsiz paslanmaz boru seçenekleri bu firmada mevcut. Aynı zamanda online satış seçenekleri sayesinde bu ürünlerin çok daha kolay ulaşılabilir olmasını sağlıyor.

Haddelenerek Oluşturuluyor

Dikişsiz paslanmaz çelik borular fırınlanmış olan kütüğün haddelenmesi ile oluşuyor. Yüksek haddeleme sayesinde şekillendirilen bu borular, kütük yapıları sayesinde uzun yıllar sağlamlığını korur. İstenilen çağ ve et kalınlığına ulaşılan bu borular için farklı çap büyüklükleri mevcuttur. Mukavemeti dikişli borulara göre oldukça fazladır. Ancak dikişli borulara göre üretim maliyetleri de yüksek olmaktadır. Ancak Karaca paslanmaz çelik firması piyasa standartlarının altında sergilediği ekonomik fiyatları ile en sık tercih edilen firma olma başarısını gösterdi.

Mutfaklarda Pasa Son

Dikişsiz paslanmaz boruların en sık kullanıldığı alanlardan bir tanesi endüstriden sonra mutfaklar oldu. Mutfak alanında kolay şekil alma ve estetik görünme özelliği sayesinde çok kullanılıyor. Aynı zamanda paslanmaz özellikleri sayesinde, mutfaklardaki sıvı teması alanlarında da güvenle kullanılabiliyor. 100 yıla kadar güvenli kullanım verilen bu paslanmaz boru inşaat sektörünün de bel kemiği olmuş durumda.