Dekoratif sac modelleri, paslanmaz çelik özelliklerine sahip olan ve özel olarak işlenen ürünler arasındadır. Özel kimyasal metodlar ile elektronize iyon verilerek elde edilen geniş bir renk ve desen çeşitliliği vardır. Bu durum dekoratif sacların mekan tasarımında da etkili bir şekilde kullanılabilmesini sağlar.

Paslanmaz çelikler ısıtılarak farklı formlar alır. Onlarca farklı alanda kullanıma hazır hale gelen paslanmaz çelikler günümüzde genellikle normal paslanmaz çelik levhalardaki desenlere sahiptir. Nokta desenli, deri desenli ve kare desenli gibi farklı desen seçenekleri de mevcuttur. 

Dekoratif paslanmaz sac modeller, birbirinden farklı pek çok desene göre değişkenlik gösterecek kategorilerde sergilenir. Aranan modeller, istenen ve kullanılacak projelere göre proje bazlı değişkenlik gösterdiği gibi müşterilerin özel taleplerine göre de ayrıntılı şekilde tasarlanan pek çok paslanmaz dekoratif sac modelleri bulunmaktadır. En çok yaygın olarak tercih edilen paslanmaz sac modeller ise genelde nokta desenli ya da çeşitli desenlere sahip paslanmaz saclar olur.

Desenli Paslanmaz Sac

Desenli olarak terci edilebilir tüm dekoratif sac modeller, günümüzde hem dekoratif anlamda hem de mimarlık anlamında geniş bir kullanıma sahiptir. Günümüzde birçok alanda kullanıldığı gibi dekoratif paslanmaz sacların nokta desenden tutun da ayna modelleri ya da kare, deri gibi desenleri olacak şekilde çeşitlendirildiği bilinir. Bu modelleriyle birlikte aynı zamanda hem beyaz hem de siyah renklerinden istediğinizi seçebiliyor, dilediğiniz ölçülerde de uygun seçimlerinizi çok rahat bir şekilde yapabiliyorsunuz. 

Kare desenli paslanmaz sac modelleri de kendi içerisinde hem düz hem de çapraz kare olacak şekilde detaylandırılır. Kalınlıklarından tutun da görsel değişikliklerdeki renklere kadar pek çok seçimlerinizi dilediğiniz şekilde yapabiliyorsunuz. Bu sayede dekoratif olarak, mimari alanlarda geniş bir kullanıma sahip bu ürünleri istediğiniz gibi de tercih edebiliyor ve kullanabiliyorsunuz. 

Paslanmaz özelliği sayesinde de uzun yıllar boyunca ön planda, şık görünüm kazandırmayı istediğiniz her alanda da dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Buna göre paslanmaz temeliyle birlikte dekoratif sac yüzeylerindeki tasarımlardan tutun da pek çok çeşitli formlarda seçimlere ulaşabilmek de bu anlamda mümkün oluyor.

Nokta Desenli Paslanmaz Sac

Çeşitli desenlere sahip olan paslanmaz sac modellerinin aralarında kare, deri, baklava, hare gibi pek çok modeller olduğu gibi en çok ön plana çıkan modellerden biri de nokta desenli paslanmaz saclar oluyor. Bu anlamda çeşitli dekoratif malzemeleriyle beraber birbirinden farklı kullanım noktasında da seçimlerinizi yapabilirsiniz. 

Günümüz koşullarında hem dekoratif olarak hem de mimarlık sektörüne uygun şekilde nokta desenli olan geniş bir kullanımı olan bu dekoratif paslanmaz sac modellerini de seçebilir, projelerinize uygun şekilde de tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Dekoratif Sac Modelleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Soğuk materyaller arasında bulunan paslanmaz çeliği daha sıcak ve çekici bir hale getirebilmek için uygulama esnasında renklendirme işlemi de uygulanır. Renkli ve desenli paslanmaz çelik modelleri pek çok farklı sektörde yaygın bir şekilde kullanılır. Renk ve desen çeşitleri sayesinde mekanlarınızı özgürce dekore edebileceğiniz dekoratif saclar çift katlı PVC seçenekleriyle de ön plana çıkar.

Asansör kabinleri, asansör kapıları, reklam kutuları, tekstil etiket ürünleri, inşaat cephe giydirme, iç mimari, fayans araları, avize üretimi gibi pek çok farklı alanda dekoratif saclar tercih edilir. Görsel amaçlı olarak kullanıldıkları yere farklı bir boyut kazandıran dekoratif sac modelleri kimyasal bileşimi, mekanik özellikleri, kaynak yapılabilir detayları ve korozyon dirençleriyle de ilgi görür.

Maksimum dayanıklılık etkisine sahip olan ve avantajlı seçenekler sunan dekoratif sac modelleri arasında mutfak, petrokimya, gemi, kimya, mimari yapılar gibi farklı kullanım alanları da ön plana çıkar. Ürün fiyatları, ürünün kalitesi, boyutları ve üretiminde kullanılan materyallerin türüne göre değişkenlik gösterebilir. Mekan dizaynı konusunda tercihinizi görsellikten ve aynı zamanda işlevsellikten yana yapmak istiyorsanız sizler de dekoratif sac modellerini tercih edebilirsiniz.

Bize Ulaşın